Tarihçe

Kulübümüz; 16 Kasım 1959 tarihinde İstanbul Beyoğlu ilçesinde Kasımpaşa’nın Sinanpaşa semtinde Fikret Erok, Hüseyin Çokserinler, Hasan Çokserinler, Ahmet Kurt, Hüsnü Tasgit, Alaattin Öner, Ekrem Minir, İsmail Çokserinler ve Şerif Kurt tarafından kurulmuştur.

Kulübümüzün renkleri Yeşil-Sarıdır.

Kulübümüzün kuruluş amacı semt ve yöre gençliğini bir çatı altında toplayıp, bedeni ve kabiliyeti inkişaf ettirmek için sporun her branşında faaliyet göstermektir.

Kulübümüzün amatör olmasında en büyük katkı Şerif Kurt ve Hüseyin Mimir’e aittir.

Merkez binamız Kasımpaşa’nın Sinanpaşa semtinde olup Eyüp’te futbol altyapı antrenman ve maç müsabakaları oynadığı tesislerimiz mevcuttur. Bu tesisin yapılmasında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük katkıları olmuştur.

Kulübümüzde birçok siyaset ve devlet adamı yetişmiştir. Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak kulübümüzde yıllarca spor ve yöneticilik yapmış önemli şahıslardır.

Ayrıca Nevruz Şerif ve Güngör Çaytuğ kulübümüz bünyesinde yetişerek Fenerbahçe ve Milli takımlarda görev yapmış en ünlü sporcularımızdır.

Kulübümüz Fikret Kurt başkanlığındaki Yönetim Kurulu zamanında, 2015-2016 Futbol sezonunu BAL Ligi Şampiyonu olarak tamamlamış ve TFF 3. Lig’e çıkarak profesyonel döneme merhaba demiştir.